![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6535427
*
nr 653 5427
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 32/110, 30x25
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2010
kl 17:50:57
- Konstnär/Designer
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Läs mer om Evert Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar evert lundquist grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
*
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Läs mer om Evert Lundquist
nr 653 5427
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 32/110, 30x25
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2010 |
- Konstnär/Designer
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.Läs mer om Evert Lundquist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar evert lundquist grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02